Krabice 2015 v číslech

5. 1. 2016

Krabice od bot 2015: Z 22 sběrných míst putovaly dárky do 36 lokalit v 8 krajích a potěšily 3873 obdarovaných dětí. Děkujeme!

Nová galerie

22. 12. 2015

Podívejte se na novou fotogalerii z letošního předávání dárků. Fotografie budeme postupně doplňovat.

Předávání

22. 12. 2015

Jak probíhalo předávání dárků v sociálně vyloučených lokalitách Chotěboř a Horka u Kojatic? Přečtěte si následující článek http://jihlava.charita.cz/terenni-programy-sovy/clanky-o-tp-sovy/sovi-vanoce-ve-vyloucenych-lokalitach/

 

foto: Charita Jihlava

Dík ze severu Čech

21. 12. 2015

Ráda bych poděkovala za krabice od bot, pro Šluknovsko jsme dostali celkem 460 krabic, které jsme rozdělili sociálním pracovníkům do jednotlivých měst. Aktuálně probíhají besídky a terénní pracovníci obchází rodiny. V letošním roce se přidalo také Gymnázium Rumburk, kde děti připravili 60 krabic.

Hana Volfová, ředitelka komunitního centra Kostka Krásná Lípa

 

Sběrná místa se zaplňují krabicemi

7. 12. 2015

Na většině sběrných míst se blíží poslední termín, kdy je možné odevzdat Krabici od bot plnou dárků pro děti z chudých rodin. Podívejte se na fotky!

    Nové město na Moravě                 Dobříš                                           Volyně

 

                  Vinohrady

 

Pokud se chcete přidat a udělat radost těm nejmenším, ještě se můžete zapojit. Vyberte si ze seznamu sběrných míst, kde můžete dárek odevzdat.

Rozšířili jsme seznam sběrných míst!

13. 11. 2015

Podívejte se, kam všude můžete donést krabice: http://www.krabiceodbot.cz/sberna-mista/

Než se na některé z těchto míst vydáte, prosím, kontaktujte předem příslušnou zodpovědnou osobu. Děkujeme!

 

Dárky pro děti z uprchlických rodin

21. 10. 2015

Vzhledem k aktuální situaci chceme také v rámci akce Krabice od bot podpořit děti z rodin uprchlíků, jež pobývají na našem území. Složité podmínky distribuce věcí do detenčních zařízení ovšem neumožňují, abychom vyčlenili část nasbíraných dárků a rovnou je uprchlíkům zaslali. 

Na tyto děti ovšem nezapomínáme a chceme jim věnovat zvláštní zásilku, již připravujeme s individuálními dárci. Pokud k nim chcete také patřit, kontaktujte Mikuláše Vymětala na čísle 731 473 457.

Chcete se zapojit do distribuce?

21. 10. 2015

Máte chuť se aktivně podílet na smysluplné věci, která dělá radost malým dětem? Pokud patříte do nějaké skupiny, farnosti nebo jiné organizace, může Vaše společenství fungovat jako sběrné místo dárků. Přečtěte si o tom více informací.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte, kde je třeba.

Startuje další ročník Krabice od bot

19. 10. 2015

Opět po roce připravujeme akci Krabice od bot, která si klade za cíl potěšit děti z chudých rodin. Letos můžete své dárky odevzdávat na třech sběrných místech, a to ve farních sborech ČCE v Praze-Vinohradech, v Berouně a nově také ve Volyni. Neváhejte a udělejte radost těm, kteří jí přes rok tolik nemají.

Akce Krabice od bot - Děti darují dětem opět zahajuje. Připojte se i vy! Sbírka trvá do 12. prosince

9. 11. 2014

V Česku žije podle expertních odhadů 100 až 150 tisíc dětí v situaci sociálního vyloučení. Musejí přitom čelit pohrdání ze strany většinové společnosti, které čas os času přeroste v otevřené projevy nenávisti. Akce Krabice od bot má za cíl tuto propast mezi sociálně vyloučenými a majoritou překlenout. Princip je jednoduchý. Děti vezmou krabici od bot, dají do ní podle uvážení dárky, které by jim samým udělaly radost, a pěkně krabici zabalí. Dobrovolníci potom s pomocí sociálních pracovníků doručí dárky potřebným dětem. Ty si je potom o vánocích rozbalí. Loni se podařilo obdarovat 1500 chudých dětí. Přidejte se i vy! Kontaktujte některé ze sběrných míst.

Projekt podporují:

 

                                                                                                         

 Českobratrská církev evangelická                                 

 

NAZEV WEBU