KRABICE "PŘES ULICI"

Pro letošní ročník již nezakládáme nová sběrná místa. Pokud však seženete více krabic a máte chuť a možnost se dále aktivně zapojit, můžete také zvážit distribuci dětem žijícím v situaci sociálního vyloučení přímo ve vaší lokalitě. Jinými slovy - vytvořit si vlastní "Krabici od bot" včetně distribuce dětem ve Vašem okolí.

Proč do toho jít?

Protože se tím prohlubuje komunitní život přímo ve Vaší blízkosti. Přibližovat světy "bohatých" a "chudých" na konkrétním místě má svůj hluboký význam a každá taková aktivita pomáhá zlepšovat svět kolem nás. Tak díky :)

Jak na to?

  • oslovte místní sociální odbor nebo v místě působící neziskovou organizaci, zeptejte se na situaci a potřebnost sociálně slabých rodin v okolí - možná zjistíte, že jich řada žije ve Vaší blízkosti
  • domluvte s nimi způsob předání, například přímou distribuci do konkrétních rodin prostřednictvím sociálních pracovníků, případně také formou uspořádání společného setkání - vánočního večírku apod.

A dál?

Budeme rádi, když nám o tom napíšete a pošlete k tomu i fotky nebo video, třeba na náš Facebook nebo přímo naší koordinátorce. Vaši aktivitu rádi budeme sdílet na webu i Facebooku Krabice od bot.