Chcete se stát sběrným místem Krabice od bot?

Registrace sběrných míst pro ročník 2019 končí 29. 9. 2019. Hledáme zejména místa z Karlovarského a Zlínského kraje.

Bez předchozí domluvy už nemůžeme přijmout zájemce ze Středočeského, Královéhradeckého, Moravskoslezského, Ústeckého a Jihomoravského kraje.

Sbírka Krabice od bot by se nemohla konat bez pomoci dobrovolníků ze sběrných míst. Sběrným místem se může stát nezisková organizace, farní sbor, škola, firma nebo úřad, nebo i fyzická osoba. Sběr bude probíhat od 25. 11. do 8. 12. 2019. V tomto období si volíte dny a čas sběru podle svých možností. Dáváme přednost těm místům, která mohou být v provozu po celou dobu konání sbírky a která mají již zkušenosti z minulých let.

Přihláška

Co to obnáší?

Sběrná místa zajišťují sběr a distribuci dárků ve svém regionu a místní propagaci sbírky. Komunikují s rodinami nebo organizacemi, které dárky přijímají, a s dárci, kteří mají zájem donést dárky na jejich sběrné místo. Každé sběrné místo funguje zároveň jako distributor dárků. Zajištění odbytu dárků před začátkem sbírky je podmínkou otevření sběrného místa. Snažíme se, aby se co nejvíce dárků rozdalo přímo v regionu. Vše funguje na dobrovolné bázi, s podporou organizačního týmu Diakonie.

→ povinná výbava sběrného místa:

  • místo na uskladnění dárků
  • zajištění dostatku odběratelů v okolí
  • prostory, které můžete otevřít pro veřejnost
  • dostatek času na přípravu a realizaci sbírky v období 15. 11. - 20. 12. 2019

→ bude se hodit:

  • velké auto na přepravu
  • dobrovolníci, kteří vám pomůžou dárky sbírat nebo rozvážet

Organizátoři sbírky a jejich role

Diakonie ČCE koordinuje sbírku. Organizační tým sbírky (zaměstnanci ředitelství Diakonie) zajišťuje výběr a podporu sběrných míst, informování veřejnosti o sbírce (web a Facebook Krabice od bot), dotazy dárců, komunikaci s médii, provoz centrálního sběrného místa v Praze a případnou distribuci dárků, které se nepodaří rozdat přímo v regionech. 

Sběrná místa, provozovaná dobrovolníky, zajišťují sběr a distribuci dárků ve svém regionu a místní propagaci sbírky. Komunikují s rodinami nebo organizacemi, které dárky přijímají, s dárci, kteří mají zájem donést dárky na jejich sběrné místo a s týmem Diakonie (ohledně otevírací doby, počtu vybraných dárků a jakýchkoli otázek nebo potíží, které vzniknou).

Chcete se na něco zeptat? Napište Elišce na 6knlZ19gZ9BDQOQ-48xy4794Ys, nebo zavolejte na 733 676 207.

PŘIHLÁSIT SE

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?