Krabice online pomůže vybudovat útočiště pro rodiny

Azylové domy neposkytují jen poslední útočiště před životem na ulici. Dávají také dětem a jejich rodinám šanci, šanci odrazit se ode dna. Vyprávět by o tom mohla třeba paní Karolína a její syn Honzík. Když ho paní Karolína čekala, řekli jí to pracovnice sociálního odboru jasně: buď opustí svůj byt, nebo jí Honzíka po porodu odeberou. Paní Karolína bydlela ve vlastním, ale bez elektřiny, s dluhy a obklopená muži bez domova. Prostředí, ve kterém vyrostla, nedávalo naději, že by starost o novorozence zvládla.

Krabice online pomůže vybudovat útočiště pro rodiny Krabice online pomůže vybudovat útočiště pro rodiny

Dva měsíce před porodem se paní Karolína svěřila do péče azylového domu pro matky s dětmi Diakonie Litoměřice. Na plné obrátky se rozběhla intenzivní práce. Pracovnice domova paní Karolínu připravily na porod, naučily ji, jak se o malého Honzíka starat. Vysvětlily jí, jak zacházet s financemi a jak si najít vlastní bydlení. Honzík dnes chodí do školy. S maminkou Karolínou bydlí v malém bytě na kraji Litoměřic.

Aby více dětí jako on dostalo svou šanci, rozšiřuje Diakonie Litoměřice svoje služby. V sousedním Terezíně vznikne nový azylový dům. Nejen pro maminky s dětmi. Útočiště poskytne i mužům s dětmi, nebo celým rodinám.

 

 

 

„Mami, a proč tu není táta?“ ptá se malý Mirek. Stýská se mu. S maminkou dočasně bydlí v litoměřickém azylovém domě. Táta tam s nimi být nemůže. Každá matka s dítětem má jenom malý pokojík. Koupelny a sociální zařízení jsou společné. Prostory nabízí málo soukromí. Otcové nebo partneři maminek tu s nimi být nemohou. Přicházejí jen občas na návštěvu.

Malý Mirek ale u sebe chce mít oba rodiče. Ostatně i jeho maminka potřebuje mít u sebe svého partnera. Není si jistá, jestli delší odloučení jejich vztah vydrží. Přitom zejména u chudých rodin je důležité, aby na rodinný provoz byli dva, ne jenom jeden rodič.

Proto jsme se v Diakonii rozhodli vybudovat nový azylový domov, kde najdou útočiště celé rodiny. Sousední Terezín k tomu poskytne dostatečně velké prostory. Vzniknou tu sice byty maličké, ale přesto byty se vším potřebným. Na Litoměřicku takový služba citelně chybí. Už teď se hlásí zájemci.

Litoměřice Litoměřice Litoměřice

Například paní Hana. Se svým malým Stáníkem si už jedním azylovým domem prošla. Podařilo se jí postavit na vlastní nohy. Našla si vlastní bydlení. Má nového partnera, který je pro ni skutečnou oporou. Teď ale oba vědí, že o bydlení přijdou. Kvůli růstu cen a energií nezvládnou byt zaplatit. Majitel nesleví a levnější bydlení už na Litoměřicku neseženou. Potřebují těžké období přečkat. Jakmile se dozvěděli, že Diakonie Litoměřice chystá azylový dům pro celé rodiny, hned se na ni obrátili s prosbou o pomoc.

Abychom paní Haně a dalším rodinám mohli pomoci, potřebujeme azylový dům v Terezíně vybavit. Proto se Diakonie Litoměřice přihlásila do sbírky Krabice online. Azylový dům vzniká rekonstrukcí po stávajícím chráněném bydlení, které se přestěhovalo do větších prostor. Útočiště tu má od roku 2023 najít 11 dospělých a 14 dětí, dohromady 25 klientů, které azylový dům zachrání před životem na ulici.

Do 7 nově otevřených a částečně zrekonstruovaných bytů v azylovém Domově pro rodiny v Terezíně potřebujeme zakoupit:

  • nábytek: rozkládací postele, palandy, dětské postýlky, gauč, židle, stoly, šatní skříně
  • ložní prádlo a potřeby: matrace, povlečení, deky, polštáře
  • elektrospotřebiče: lednice, pračky, trouby
  • další drobné vybavení: lampičky, poličky, psací stoly pro děti
  • kuchyňské linky do čtyř bytů
  • stoly, židle, drobné vybavení do společných prostor určených pro volnočasové aktivity

Díky vašemu příspěvku více dětí a jejich rodičů dostane šanci odrazit se ode dna. Děkujeme!

Pošlu Krabici online