Mimořádná Krabice online

Krabice od bot tu vždy byla pro děti z rodin v nouzi.
Epidemie koronaviru prohloubila jejich problémy. Pomozte ohroženým dětem s hladkým návratem do školy.

Rodiče dětí s postižením byli deset týdnů na péči sami. Jejich děti nemohly chodit do školy, stacionářů ani na terapie, které jim pomáhaly zvládat dopady jejich postižení. Prohloubily se problémy rodin v sociální tísni, které přišly o příjmy a nedosáhnou na podporu státu. Nezbývá tak na školní pomůcky, obědy nebo kroužky. Pro děti, kterým rodina nemůže pomoci s online výukou, protože nemají počítač, žijí s prarodiči, nebo jejich rodiče nerozumí česky, je návrat do školy velmi obtížný. 

000139 92568406_3171086576275199_5405012167860682752_o

Váš dar pomůže ohroženým dětem z pěstounských rodin, azylových domů a rodin v nouzi. Uspořádáme pro ně příměstské tábory a pobyty s cílem dohnat zameškanou výuku, připravit děti na návrat do lavic a ulevit rodinám v krizi. Rodinám dětí s postižením, které by si to nemohly dovolit, přispějeme na terapie a odlehčovací služby. A v novém školním roce posílíme doučování v rodinách i klubech, aby se půlroční pauza podepsala na známkách co nejméně.

 

Vyberte částku

Informace o vás

Přeji si zaslat potvrzení o daru

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Jak je zpracováváme, najdete na www.diakonie.cz/moje-udaje.

Sbírku Krabice online pořádá Diakonie ČCE. Všechny dary se shromažďují na účtu schválené veřejné sbírky. Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte Zdeňku, která má Krabici od bot na starosti. Zdeňka Sobotová: sobotova@diakonie.cz, tel. 730 182 571

Jak Diakonie pomáhá dětem v nouzi?

Jak Diakonie pomáhá dětem v nouzi?

V Diakonii ročně pomáháme víc než 3 500 ohroženým dětem: V azylových domech poskytujeme 483 maminkám a dětem bez domova střechu nad hlavou a pomoc s hledáním bydlení i práce. 597 pěstounům a dětem v náhradní rodinné péči nabízíme vzdělávání, podporu i odlehčovací služby. Skoro 900 dětem a mladým lidem, kteří by jinak trávili čas na ulici, nabízíme zábavu i pomoc v nízkoprahových klubech. 1849 lidí využilo naše terénní služby pro rodiny v krizi, např. doučování nebo pomoc s hledáním práce. Ve speciálních školách, stacionářích i doma pomáháme také dětem s postižením.