Darujte krabici online

Jsou děti, které na Vánoce dárky nedostávají. 

Více než 100 000 dětí v Česku je ohroženo chudobou. Jejich rodiče mají potíže uhradit školní stravování, pomůcky do školy nebo náhlé výdaje v domácnosti. 20 500 dětí je v bytové nouzi - žijí na ubytovnách, v azylových domech nebo v jiném nevyhovujícím či přechodném bydlení bez základního zázemí. Velkým problémem jsou exekuce a zadlužení. V Diakonii těmto dětem pomáháme: provozujeme domy pro matky s dětmi bez domova, docházíme do rodin a pomáháme jim řešit dluhy či hledání práce, dětem a mladým nabízíme smysluplné trávení volného času v nízkoprahových klubech.

Pomozte dětem v nouzi

Díky Vaší podpoře otevřeme rozvojové dílny pro děti v nízkoprahovém klubu na Vsetíně, přispějeme na stravné, školní potřeby a výlety pro děti z azylového domu v Litoměřicích a školy Diakonie v Soběslavi, ale i na terapii pro rodiny v krizi a poradenství náctiletým na Facebooku. O tom, jak konkrétně Váš dar pomáhá, Vám dáme vědět.

 

O Krabici online

Krabice od bot, největší sbírka vánočních dárků v Česku, pomáhá vytvořit hezčí Vánoce dětem z chudých rodin. Vloni jsme obdarovali více než 38 tisíc dětí! Ty nejdůležitější dárky se ale do krabice od bot nevejdou. Proto je tu Krabice online, finanční sbírka, která pomáhá dlouhodobě, nejen o Vánocích. Díky ní otevřeme rozvojové dílny pro děti z nízkoprahu na Vsetíně, přispějeme na stravné i výlety dětem z azylového domu v Litoměřicích a ze soběslavské Diakonie, podpoříme i terapii pro rodiny v krizi nebo unikátní poradenství náctiletým na Facebooku.

Vyberte částku

Informace o vás

Přeji si zaslat potvrzení o daru

Přeji si zaslat certifikát v pdf (můžete si vytisknout a někomu věnovat)

(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Jak je zpracováváme, najdete na www.diakonie.cz/moje-udaje.

Sbírku Krabice online pořádá Diakonie ČCE. Všechny dary se shromažďují na účtu schválené veřejné sbírky. Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte Zdeňku, která má Krabici od bot na starosti. Zdeňka Sobotová: sobotova@diakonie.cz, tel. 730 182 571

#Krabice pomáhá: dětem a maminkám z azylového domu

#Krabice pomáhá: dětem a maminkám z azylového domu

V září jsme šli do opravdického obchodu, kde jsme si mohli vybrat vlastní nový penál, pastelky a lahev na pití. Poprvé v životě! Já jsem Petr a mám ségru Veroniku. S mámou žijeme v azylovém domě. Tátu neznáme. Prý se k mamince choval ošklivě. Máma říká, že si nemůžeme si dovolit to, co ostatní děti. A tak jsme měli velkou radost, když jsme si z obchodu poprvé přinesli vlastní školní pomůcky. Chtěl bych, aby i další děti z našeho azyláče měly radost jako my.

#Krabice pomáhá: dětem na ulici

#Krabice pomáhá: dětem na ulici

Jmenuju se Dominik a prej jsem dítě ulice. Rodiče na mě nemají čas. Oba hrozně moc pracují. Bojí se, aby o práci nepřišli. Těžko by hledali novou. Flákal jsem se na ulici a máma z toho byla nervózní. Zavedla mě do klubu. Bál jsem se, že to bude nuda, ale nebyla. Našel jsem fajn kámoše, něco jsem se naučil, i ve škole je to teď lepší. Takže oprava: jmenuju se Dominik a už nejsem dítě ulice. I díky vám.

#Krabice pomáhá: náctiletým na Facebooku

#Krabice pomáhá: náctiletým na Facebooku

Svoji holku jsem podezíral, že zase spadla do anorexie. Nevěděl jsem, co s tím. Když jsem se jí na to ptal, pohádali jsme se. Byl jsem z toho dost na dně. Naštěstí jsem se na Fejsu mohl poradit s někým, kdo tomu fakt rozumí. Došlo mi, že na Kláru asi moc tlačím. Týpek mi poradil, ať se s ní bavím i o jiných tématech, než je jídlo. A ať jí často říkám, že jsem tu každopádně pro ni. Už je to mezi námi zase dobré. Tak dík za tuhle možnost poradit se, když v tom lítáš a nevíš, kudy kam.   

#Krabice pomáhá: rodinám v existenční nouzi

#Krabice pomáhá: rodinám v existenční nouzi

Toník ještě ani jednou nebyl na letním táboře. Přitom by tolik chtěl. Skoro závidí ostatním dětem ze školy, když vzpomínají na letní dny a povídají si o tom, jak byla na táboře skvělá parta. Je z toho smutný. Jeho rodiče by mu rádi pomohli, ale nemohou. Mají tak nízké příjmy, že i letní tábor je pro ně výdaj nad možnosti. Díky Krabici bude moci Toník příští prázdniny vyrazit s ostatními!

#Krabice pomáhá: rodinám v krizi

#Krabice pomáhá: rodinám v krizi

Táta od nás odešel, stěhovali jsme se, ségra byla dlouho nemocná, máma smutná a unavená. A já to nějak nezvládl. Začal jsem se mámou hrozně hádat. Nemohl jsem se odtrhnout od mobilu a počítače. Ve škole jsem málem propadl. Pomohli mi Robinsoni. Jednou týdně se sejdeme, někam vyrazíme, popovídáme si o svých trablech, dostaneme to ven. Někdy se i učíme, jak změnit svoje chování. Doma se to teď hodně zlepšilo. Začal jsem mámě dokonce pomáhat. Mám pocit, že už se zase máme rádi.

Příběhy dětí, kterým pomáhá Krabice online, jsou inspirovány příběhy, se kterými se potkáváme každý den ve službách Diakonie. Jména a fotky jsme změnili.