Krabice od bot 2017

19. října 2017

K Vánocům patří dárky. Pro naše děti, pro naše blízké. I v dnešní době relativního blahobytu jsou kolem nás děti, na které nikdo s dárkem nemyslí. Ty si zejména o Vánocích zaslouží naši podporu a povzbuzení. Proto je tu akce Krabice od bot.

Krabice od bot 2017
19. října 2017 - Krabice od bot 2017

Kdo se může zapojit?

Jednotlivci, rodiny, spolky, školy, firmy, církevní sbory či farnosti i další komunity.

Jak to funguje?

Společně s dětmi vezměte krabici od bot. Vložte do ní dárky: hračky, pastelky, oblečení apod. Krabici pěkně zabalte. Čitelně na ni napište, pro koho se dárky hodí – zda pro chlapce či pro holčičku a v jakém věku (0-17). Krabici doručte na sběrné místo ve svém okolí. Odtud budou dárky rozděleny potřebným.

Kdy probíhá sběr?

Sběr krabic letos probíhá od 13. listopadu do 8. prosince 2017. Termíny se u jednotlivých sběrných míst mohou lišit. Sledujte proto podrobné informace v seznamu.

Kde najdu sběrné místo?

Seznam všech sběrných míst včetně informace, kdy jsou otevřena, najdete zde. Chcete fungovat jako sběrné místo? Napište nám do 31.10.

Jak zvolit nejvhodnější dárky?

Rady, co se hodí do krabice najdete zde či na našem Facebooku.

Co když známe potřebné děti ve svém okolí? Můžeme jim dárek doručit sami?

To vřele doporučujeme. Přímé setkání darujících a obdarovaných, rodin zajištěných a rodin žijících v podmínkách chudoby, může mít velký význam. Přečtěte si naše doporučení nebo nám napište na 6knlZ19gZ9BDQOQ-48xy4794Ys a domluvíme se, jak na to.

Kdo za celou akcí stojí?

Akce má své kořeny v USA a rozšířila se do celého světa. V České republice akci zaštiťují a koordinují Diakonie ČCE a Českobratrská církev evangelická.

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?