Krabice od bot 2018: Letošní novinky

10. listopadu 2018

Sbírka dárků pro děti v krabicích od bot začne 26. listopadu a potrvá do 9. prosince v 80 sběrných místech po celé republice. Vloni se vybralo víc než 23 000 dárků. Letos bychom místo dvojnásobku dárků chtěli udělat dvakrát větší radost. Chceme, aby každý dárek opravdu potěšil a všechny se dostaly pod stromečky včas. Proto vám představujeme novinky v organizaci sbírky, které by nám měly pomoci tento cíl splnit.

Krabice od bot 2018: Letošní novinky
10. listopadu 2018 - Krabice od bot 2018: Letošní novinky

Každé sběrné místo si dopředu stanovilo počet dárků, které může shromáždit a uplatnit.

Sběrná místa provozují dobrovolníci z farností, neziskových organizací, firem, škol i soukromé osoby. Kromě sběru dárků jsou zodpovědní také za jejich distribuci. Snažíme se, aby se většina dárků rozdala přímo v regionu.

Od září společně s nimi hledáme organizace a rodiny v okolí, pro které budou dárky sbírat. Podle možností sběrného místa a počtu obdarovávaných dětí si každé sběrné místo stanovilo limit, kolik dárků může přijmout. Proto prosíme, abyste se vždy v seznamu míst přesvědčili, že sběrné místo může Vaše dárky přijmout. Pokud se chystáte vyrábět více krabic, domluvte se na tom se sběrným místem předem.

Sběrné místo může ukončit sběr předčasně, pokud je naplněna jeho kapacita.

Některá sběrná místa pravděpodobně pro velký zájem dárců uzavřou dříve. Proto nenechávejte odevzdání dárku na poslední chvíli a sledujte počty chybějících dárků v seznamu míst. Budeme je každý den v průběhu sbírky aktualizovat. Můžeme přijmout jen tolik dárků, kolik jich dokážeme rozdat. Nezlobte se proto na nás, pokud dárek nestihnete odevzdat. Ve Vašem okolí je jistě rodina, která by Vaši pomoc ocenila.

Některá sběrná místa sbírají dárky podle konkrétního seznamu přání dětí.

Většina sběrných míst sbírá dárky neurčené (pouze s udáním věku a pohlaví dítěte). Některá ale mají konkrétní seznam dětí a jejich přání a neurčené dárky nepřijímají. V takovém případě to je uvedeno v detailu sběrného místa.

Sbírání podle konkrétních seznamů vychází z požadavků organizací, se kterými sběrná místa spolupracují.

Klademe větší důraz na kvalitu dárků

Letos se nebojíme, že by bylo dárků málo. Dělá nám ale starosti jejich kvalita. Prosíme, myslete na to, že vaše krabice může být jediným dárkem, který dítě dostane. Proto by měla obsahovat různorodé drobnosti, nejen hračky nebo oblečení, ale i třeba sladkosti, kosmetiku, knížku nebo doplňky. Vše čisté a v bezvadném stavu. Inspirovat se můžete na našem Facebooku.

Nejvíce dárků se každý rok sejde pro miminka, naopak nám chybí dárky pro kluky od 10 do 17 let.

Prosíme školy a zájmové skupiny dětí, aby omezily množství dárků a soustředily se na obsah krabice, Doporučujeme, aby celá třída udělala jednu nebo dvě krabice společně v rámci třídního projektu. Další tipy pro školy najdete tady.

Pokud krabice připravují děti, vždy by jejich obsah měl zkontrolovat dospělý. Děti nejsou často schopné posoudit, jestli si s jejich oblíbenými hračkami bude ještě hrát někdo jiný.

Podporujeme krabici online

Všechny dárky se do krabice od bot nevejdou. Třeba nové prolézačky, které by dělaly radost všem dětem v azylovém domě ve Vlašimi. Nebo nově vybavená herna v Mostě. Díky dárcům Krabice online můžeme v pěti azylových domech Diakonie pořídit to, co je zrovna potřeba a bude to dělat radost dlouhodobě, nejen o vánocích. Vy můžete dárkový certifikát někomu dát pod stromeček.

Poskytujeme celodenní podporu dárcům na Facebooku

Pokud se chcete poradit o vhodných dárcích nebo pomoci vyhledat sběrné místo, napište nám zprávu na Facebooku. Rádi Vám pomůžeme. Na Messengeru jsme Vám k dispozici každý den od 8:00 do 22:00.

Hledáte víc informací?

Přečtěte si často kladené dotazy.

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?