Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost

12. dubna 2019

Na začátku dubna jsme otevřeli v azylovém domě Diakonie v Mostě krásně zrekonstruovanou herničku a společenskou místnost v jednom. Peníze na rekonstrukci se podařilo získat ve sbírce Krabice online. Díky ní teď mohou děti s maminkami společně trávit čas hrou a odpočinkem a zapomenout na chvíli na své starosti.  

Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost!
12. dubna 2019 - Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost

Po úvodním slovu proneseném místním evangelickým farářem Marianem Šustákem a živém hudebním vystoupení dostaly prostor ty největší hvězdy dne, děti žijící v azylovém domě. Soudě podle zvědavosti, s jakou prozkoumávaly nově vybavenou hernu, se rekonstrukce opravdu povedla.

Rekonstrukce od podlahy až po strop

A že už hernička po letech užívání opravit opravdu potřebovala, pustili se v Mostě do rekonstrukce pěkně z gruntu. Řemeslníci položili novou podlahu, místnost prokoukla vymalováním stěn žlutou a zelenou barvou i novým bílým nábytkem. Děti dostaly novou molitanovou stavebnici, kterou si rychle oblíbily. Aby se k hrajícím dětem mohly připojit i maminky, vybavili místnost i novým posezením.

Nezůstalo ale jen u herny. Ze zbylých peněz se podařilo zrekonstruovat podlahu v učebně dětí i společné kuchyni a pořídit nové šatní skříně do ložnic klientek.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli do sbírky Krabice online. Nová herna a vybavení pokojů dělá radost dětem i matkám, které zrovna řeší složitou životní situaci.

Jak probíhá sbírka Krabice online?

Krabice online doprovází předvánoční sbírku Krabice od bot. V Krabici od bot darují rodiče se svými ratolestmi hračky, knihy, oblečení a další věci pro radost, které dostanou pod stromeček děti z chudých rodin a azylových domů Diakonie.

Pro ty, kteří chtějí pomoci jinak, je tu sbírka Krabice online. V ní mohou lidé po celý rok darovat peníze, které využijeme na pomoc dětem v nouzi. Obě sbírky organizuje Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jednička ve speciálním školství v České republice.

Kde a jak sbírka Krabice online 2018 pomohla?

krabice online využití

Chci také pomoci ohroženým dětem

Pár fotografií ze slavnostního otevření herničky

000471_05_005028  000473_05_005054 000472_05_005041

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?