Pro zájemce o dárky z Krabice od bot

Pracujete s dětmi a mládeží v nouzi? Krabice od bot je určena pro děti a mládež do 17 let a jejich rodiče, kteří na Vánoce moc jiných dárků nedostávají. Naším cílem je dosáhnout na co nejvíce rodin v nouzi. Pokud vaše organizace ještě není zapojená do rozdávání dárků, rádi s vámi navážeme spolupráci.

Pro zájemce o dárky z Krabice od bot Pro zájemce o dárky z Krabice od bot

Co může v krabicích být?

Sbírka má podtitul Děti darují dětem a nejčastějšími dárci jsou děti, které s rodiči nebo ve školách do krabice zabalí různé dárky, které chtějí jinému dítěti věnovat. Neplníme konkrétní přání, o obsahu krabice rozhoduje vždy dárce a krabice rozdáváme zabalené. Obsah je tedy překvapením, na krabici je vždy napsané pro jak staré dítě a jakého pohlaví je dárek vhodný (např. kluk 5 let). Lidé obvykle darují hračky, knížky, kosmetiku, školní a sportovní potřeby, oblečení, různé módní doplňky. Doporučujeme, aby v krabici bylo více různorodých dárků, spíše, než jedna hračka. Dárky musí být čisté, hezké, neobnošené, ale nemusí být nově zakoupené - předpokládáme, že dítě může darovat něco z hraček, s kterými si už nehraje. 

Pro koho jsou krabice určené?

Krabice od bot se rozdávají ve 400 různých organizacích. Nejčastěji to jsou nízkoprahové kluby, azylové domy, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, komunitní centra, sociálně aktivizační služby. Spolupracujeme také se zdravotními preventisty a dalšími lidmi, kteří v rámci svého povolání docházejí do sociálně vyloučených lokalit a na ubytovny. Spolupracujeme jen s příjemci, které si můžeme ověřit. Diakonie jako pořadatel sbírky má právo zájemce o dárky odmítnout bez udání důvodu. Pokud si nejste jistí, zda se pro vaše klienty Krabice od bot hodí, poraďte se s námi na krabiceodbot@diakonie.cz, nebo na telefonu 733 676 207.

Jak se k nám dárky dostanou?

Sbírka probíhá od 22. 11. do 5. 12. 2021 ve 120 sběrných místech po celé republice. Váš seznam s věky a pohlavím klientů, pro které dárky potřebujete, předáme nejbližšímu sběrnému místu, které pro vás dárky shromáždí. Tam si je po dohodě s nimi vyzvednete. Vzhledem k omezenému rozpočtu a krátkému času, kdy se dárky rozdávají, dáváme přednost organizacím, které si mohou pro dárky přijet.

Jak se přihlásit?

Vyplňte formulář pro zájemce o dárky. Budeme potřebovat seznam věků a pohlaví dětí, kterým chcete dárky předat (např. holka 3 roky 2x, kluk 5 let 3x apod). Pokud ho teď nemáte, je potřeba ho do 31. 10. 2021 zaslat na 6knlZ19gZ9BDQOQ-48xy4794Ys.

Vyplnit formulář