Školákům od srdce

Sbírka školních pomůcek pro znevýhodněné děti

Pořádá Diakonie a TV Nova 27. 8. 2022

Diakonie ČCE už 12. rokem pořádá Krabici od bot, sbírku pro děti, které moc vánočních dárků nedostávají. V Krabici od bot dárci každoročně darují kolem 50 000 krabic a tři miliony korun na dlouhodobou pomoc. V březnu 2022 Diakonie spojila síly s TV Nova ve sbírce Krabice od srdce a za jeden víkend shromáždila 30 000 krabic pro radost dětem ukrajinských uprchlíků. Spolupráce pokračuje v nové sbírce Školákům od srdce, která chce pomoci dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí.

Jak to bude fungovat?

Sbírka proběhne v podobném formátu jako Sbírka potravin dne 27. 8. od 10 do 18 hodin v 76 hypermarketech Tesco. Jejich seznam najdete tady. Dárci v obchodě nakoupí podle seznamu doporučených předmětů, nebo zvolí cokoli z označeného regálu a za pokladnou věci odevzdají dobrovolníkům. Dobrovolníci budou vybrané školní pomůcky průběžně balit do krabic a odvážet přímo do organizací, které je budou rozdávat nebo na organizátorem určené místo. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).

Komu sbírka pomůže?

Školní pomůcky bude Diakonie rozdávat ve spolupráci s dalšími organizacemi, které pracují s dětmi ohroženými chudobou. Pomůcky mohou směřovat přímo k jednotlivým školákům přes azylové domy, sociálně aktivizační služby, nízkoprahové kluby, OSPODy nebo služby doprovázení pěstounů. Mohou být využité také přímo v preventivních službách pro děti a mládež na doučování, kreativní a volnočasové aktivity a na pobyty pro děti v průběhu celého školního roku.

Jak můžete pomoci?
Jste organizace, která pracuje s ohroženými dětmi?

Zapojte se do sbírky ve vašem kraji a pomozte s příjmem i rozdáváním školních potřeb. Přihlásit se můžete tady.

Budete potřebovat auto, abyste si mohli vybrané pomůcky v sobotu večer odvézt a jednu kontaktní osobu, která bude 27.8. přítomná na určeném sběrném místě. Se zajištěním ostatních dobrovolníků vám pomůžeme, pošleme jim manuál a budeme připravení s čímkoli poradit. Vše potřebné pro sbírku budete mít na místě nachystané.

Přihlásit organizaci

Nemůžete se zapojit do sbírání, ale využili byste školní pomůcky pro své klienty?

Napište nám na %dBvR9ke-_FBU196LTqsR9ef4.kmb.

Chcete nám pomoci jako dobrovolník?

Dejte nám o sobě vědět tady. Vítáme dobrovolníky od 15 let na příjem pomůcek v supermarketech i ochotné řidiče s autem.

Přihlásit dobrovolníka

Máte nápad nebo otázku? Ozvěte se nám:

Jana Němečková, koordinátorka Krabice od bot, %dBvR9ke-_FBU196LTqsR9ef4.kmb, tel. 733676207