Dobrovolníci pro Krabici od srdce

Krabice od srdce: Sbírka pro děti z Ukrajiny 18. - 20. 3. 2022

Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova vyhlašuje mimořádnou sbírku Krabice od srdce na pomoc dětem, přicházejícím z Ukrajiny. Pro sbírku hledáme 240 dobrovolníků. Pomůžete nám?

Jít rovnou na registraci

Krabice od bot, kterou Diakonie pořádá už 12. rokem je největší sbírka vánočních dárků pro děti v Česku. Nyní spojuje síly s TV Nova a vyhlašuje mimořádnou sbírku na pomoc dětem, přicházejícím z Ukrajiny. Situace na Ukrajině vyhnala ze svých domovů mnoho lidí, kteří hledají bezpečné útočiště v České republice a v dalších evropských státech. Občané Ukrajiny se musí po příchodu do České republiky registrovat v asistenčních centrech, kde si mimo jiné mohou vyřídit speciální víza nebo se poradit ohledně dalšího pobytu na našem území. TV Nova a Diakonie společně chtějí pomoci těmto rodinám a zpříjemnit jim první kontakt s Českou republikou. Od asistenčních center je velká poptávka především po jednorázovém vybavení a zábavě pro děti různého věku. Krabice naplněné pastelkami, omalovánkami, hrami nebo sportovními potřebami budou moci lidé odevzdat od pátku 18. 3. do neděle 20. 3. od 9:00 do 18:00 u 39 prodejen Albert.

Mapa prodejen, kde bude možné darovat Krabici od srdce

Jak můžete pomoci?

Hledáme dobrovolníky pro příjem krabic do stánků. Na každý stánek potřebujeme alespoň 3 lidi. Dobrovolníci budou dárce vítat, převezmou jejich krabici, zkontrolují ji, označí věkem dítěte, pro které je určená a zaevidují. S dárci, kteří budou potřebovat radu, společně krabici naplní. Budou také pomáhat dopravci s nakládáním dárků.

  • Kdy: od 8:45 do 18:30 od pátku 18. 3. do neděle 20. 3. Je možné hlásit se i na jeden den nebo část dne.
  • Kde: Před 40 obchodními domy, ve formuláři zvolte prosím, na kterém místě chcete pomáhat.
  • Kdo může být dobrovolníkem: Každý, kdo se domluví česky a zvládne celý den na nohou.

Potřebujete víc informací? Ozvěte se Elišce na kasper@diakonie.cz nebo tel. 733676207.

Údaje o vás

Kde a kdy můžete pomoci

Vyberte prosím konkrétní obchodní dům, kde chcete pomáhat.
Pokud nemůžete celý den, napište to prosíme do poznámky.

Pozn.: položky označené * jsou povinné.