Krabice od bot
ANEB Děti darují dětem k Vánocům 2018

Již posedmé bude od 26. 11. do 9. 12. 2018 probíhat předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin v ČR a určitě mu udělá velkou radost.

Jak to funguje?

Prázdnou krabici od bot naplní děti dárky podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte (sbíráme pro děti od 0 do 17 let), tyto údaje je třeba vyznačit na krabici zvenku a štítek dobře připevnit. Až krabici s dětmi zabalíte, donesete ji na některé ze sběrných míst. Krabici můžete darovat také online.

Předání dárků dětem

Ze sběrných míst pak před Vánocemi organizátoři zajistí převoz krabic do předem vytipovaných míst, kde místní instituce uspořádají vhodný způsob jejich předání. Někde půjde přímo o tzv. sociálně vyloučené lokality, jinde bude distribuce mířit k chudším rodinám, které žijí mezi ostatními. Někde je přiměřené uspořádat vánoční večírek v kostele či ve společných prostorách, klubech, místech setkávání.

Když nevíte co do krabice: Krabice online

Nestíháte zabalit dárek? Nemáte v okolí sběrné místo? Pošlete dětem jednu krabici online. My za váš dar pořídíme dárky pro azylové domy, kde žijí opuštěné děti s maminkami. Vybereme, co je nejvíc potřeba a zároveň to děti potěší. A napíšeme Vám to mailem.

Kdo za projektem stojí?

Záštitu projektu poskytují Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, a Českobratrská církev evangelická.

 

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?