Mimořádná Krabice online

Pomozte rodinám v nouzi, které zasáhla epidemie koronaviru

Mimořádná výzva: Pošlete Krabici online na pomoc dětem v nouzi

Krabice od bot tu vždy byla pro děti z rodin v nouzi. Epidemie koronaviru prohloubila jejich problémy. Přidejte se k naší mimořádné výzvě a pomozte jim s přípravou na hladký návrat do školy.

Číst víc

Jak funguje Krabice od bot

Obrazek 1

Vyber si, které sběrné místo máš nejblíž a pro jak staré dítě chceš dárek připravit. Dárek si rezervuj na webu.

Obrazek 2

Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.

Obrazek 3

Dárek odnes na vybrané sběrné místo v jeho otevírací době. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.

Obrazek 4

Pokud nevíš, co do krabice a nebo dáváš přednost rychlé pomoci, můžeš poslat krabici online a přispět tak dětem a rodinám v nouzi.

Jak se učit online bez počítače? Pomáháme znevýhodněným dětem dohnat výuku.

Mnoho dětí ze sociálně slabých rodin přišlo v době koronavirové pandemie o kontakt s učiteli i spolužáky. Často totiž nemají počítače ani internetové připojení a online výuka pro ně nepřipadá v úvahu. O tom, jak jim v Diakonii pomáháme, nám napsal sociální pracovník z Plzeňska.

Celý článek

Vyhlašujeme mimořádnou sbírku Krabice online

Krabice od bot tu vždy byla pro děti a rodiny v nouzi. Epidemie koronaviru, výpadek příjmu a uzavření škol zhoršily situaci lidí, kterým pomáháme. Návrat do školy po půlroční pauze bude pro děti, se kterými se doma nikdo nemohl učit, velmi těžký. Myslíme i na děti s postižením, které nemohou chodit do stacionářů, na terapie ani do speciálních škol. Pokud můžete, zveme Vás k mimořádné sbírce Krabice online na pomoc dětem v nouzi, kterým koronavirus zasáhl do života.

Celý článek

Život v azylovém domě za časů koronaviru

Za poslední dva měsíce se pro rodiny s dětmi hodně změnilo. Výzvy se zdají být nekonečné: zavřené školy a školky, domácí výuka, omezený kontakt s babičkou a dědečkem, snížení příjmů, nejistota a spousta omezení. Jak tuhle situaci zvládají maminky s dětmi v našich azylových domech?

Celý článek

Odebírejte novinky
o Krabici od bot

Děkujeme našim partnerům