Pro školy

Sbíráte dárky s žáky ve vaší škole? Máme pro vás materiály pro žáky

Krabice od bot má podtitul děti darují dětem. Jsme rádi, když se děti do sbírky aktivně zapojí - učí se tak podělit o vlastní hračky, myslet na druhé a pomáhat lidem kolem sebe. Proto jsme si pro školy připravili speciální program. Co vás čeká?

  • Připravené 45 min lekce pro různě staré děti od zkušených metodiček (vhodné i pro online výuku)
  • Komiks od dětského kreslíře Nikkarina.
  • Infografika a letáky ke sbírce.
  • Praktické tipy pro učitele.

Přihlásit moji školu nebo třídu

Než se pustíte do sbírání krabic, prosíme, domluvte se s některým ze sběrných míst, že vaše dárky bude moci přijmout a v jakém počtu, nebo proveďte rezervaci dárků přes web.

Lekce pro střední školy na téma Chudoba a sociální vyloučení

Ve spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy jsme připravili vzdělávací balíček pro učitele středních škol. Všechny lekce pro hodiny občanské výchovy, sociologie nebo etiky jsou zdarma ke stažení na www.obcankari.cz

V lekci Pomoc má mnoho tváří žáci pracují se skutečnými příběhy lidí, kteří se dostali do komplikované životní situace a hledají pro ně možnosti pomoci. 

Prohlédnout lekci

Hledáte jen praktické tipy pro organizaci sbírky?
Chcete se zapojit? Poraďte se s námi. 

Rádi vám poskytneme fotky vzorových krabic nebo letáčky k vytištění a pomůžeme vše zorganizovat tak, aby vám sbírka dělala radost a co nejméně starostí. Stačí nám napsat na skoly@krabiceodbot.cz, nebo na Messenger.

Tipy, co zabalit do krabice

Tipy, co zabalit do krabice

Připravili jsme pro vás nápady na dárky pro všechny věkové kategorie.

Číst více
Chcete se na něco zeptat?

Chcete se na něco zeptat?

Kde jsou sběrná místa? Proč si musím dárek rezervovat? Jak se máme zapojit jako škola? Jaké dárky jsou vhodné? Sepsali jsme pro vás nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně.

Často kladené dotazy