Pro školy

Sbíráte dárky s žáky ve vaší škole? Máme pro vás pár tipů, na co při přípravě krabic myslet.

Krabice od bot má podtitul děti darují dětem. Jsme rádi, když se děti do sbírky aktivně zapojí - učí se tak podělit o vlastní hračky, myslet na druhé a pomáhat lidem kolem sebe. Aby Krabice od bot skutečně dělala radost, je potřeba pomoc dospělých. Nejvíc pomůže, když dětem vše vysvětlíte a krabici připravujete společně s nimi.

Příprava sbírky
 • Než se pustíte do sbírání krabic, prosíme, domluvte se s některým ze sběrných míst, že vaše dárky bude moci přijmout a v jakém počtu, nebo proveďte rezervaci dárků přes web. Mapu sběrných míst a možnost rezervace spustíme 4. 11. v 10:00.
 • Prosíme, nenechávejte děti balit dárky samotné, ale dohlédněte vždy na obsah krabice. Děti se často překonají a věnují své nejoblíbenější hračky, ale ty už nemusí být v takovém stavu, aby potěšily i jiné děti.
 • Krabici můžete připravit společně během vyučování, třeba v rodinné nebo občanské výchově, nebo v pracovní nauce. Je to příležitost s dětmi mluvit o tom, že všechny děti v Česku dárky na Vánoce nedostávají a jak je možné nejen na Vánoce pomáhat lidem kolem sebe.
 • Nedávejte dětem přípravu dárků povinně za domácí úkol. Mnoho dětí si neumí s úkolem poradit.
Tipy na společné aktivity
 • Děti můžete vyzvat, aby přinesl každý jen jednu věc. Z nich pak složte za celou třídu jen několik krabic. Neusilujeme o velké množství dárků, ale o to, aby obsah obdarovanému dítěti udělal radost.
 • Do krabice zabalte více drobností, které potěší (pastelky, hračky, kosmetiku, knížky, sportovní potřeby, hezké oblečení a doplňky). Další tipy na dárky pro různě staré děti najdete tady.
 • Můžete společně zajít do obchodu dokoupit pastelky, sladkosti nebo další drobnosti.
 • Do krabice můžete přidat i přáníčko, fotku vaší třídy nebo vlastnoručně vyrobený dárek.
 • Krabici i balicí papír můžete pomalovat nebo polepit (pozor na mašle a ozdoby, které by se mohly při převozu krabice poničit nebo odtrhnout).
Jak se zapojit dál?
 • S dětmi se můžete zapojit i do finanční sbírky Krabice online na pomoc dětem v nouzi. Díky vašemu daru budeme moci dětem z rodin v nouzi přispět na kroužky a školní potřeby, výlety nebo třeba taneční. Krabice od bot tak bude dělat radost nejen o Vánocích.
 • Školní třídy do sbírky věnují obvykle výtěžek z prodeje cukroví nebo školního vánočního trhu, ale Vašim nápadům se meze nekladou.
 • Za svůj dar děti dostanou hezký dárkový certifikát s věnovanou částkou a názvem třídy, který si mohou vystavit na nástěnku. Rádi pro děti uděláme i speciální poděkování, stačí nám napsat.
 • Budeme rádi, když nám pošlete fotky z přípravy krabic, sbírky, nebo z předávání dárků. Rádi je uveřejníme na našem Facebooku nebo na webu sbírky. 

Užitečné materiály ke stažení

Chcete se zapojit? Poraďte se s námi. 

Rádi vám poskytneme fotky vzorových krabic nebo letáčky k vytištění a pomůžeme vše zorganizovat tak, aby vám sbírka dělala radost a co nejméně starostí. Stačí nám napsat na krabiceodbot@diakonie.cz, nebo na Messenger.

Tipy, co zabalit do krabice

Tipy, co zabalit do krabice

Připravili jsme pro vás nápady na dárky pro všechny věkové kategorie.

Číst více
Chcete se na něco zeptat?

Chcete se na něco zeptat?

Kde jsou sběrná místa? Proč si musím dárek rezervovat? Jak se máme zapojit jako škola? Jaké dárky jsou vhodné? Sepsali jsme pro vás nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně.

Často kladené dotazy