Darujte krabici online

Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou.
Na velká přání je tu Krabice online.

Díky vašemu daru budeme moci dětem z rodin v nouzi přispět na kroužky a školní potřeby, výlety nebo třeba taneční. Krabice od bot tak bude dělat radost nejen o Vánocích.
Dárkový certifikát pod stromeček

Krabici online můžete poslat jménem někoho dalšího, za třídu nebo firmu. Stačí si vybrat ze tří druhů ilustrovaných dárkových certifikátů, doplnit jméno a vzkaz a certifikát Vám přijde na e-mail hned poté, co Váš dar obdržíme. Na mail Vám také budeme pravidelně dávat vědět, jak se díky Vašemu daru mění životy dětí k lepšímu.

Krabice online vznikla v roce 2017 jako doprovodná sbírka Krabice od bot. Od té doby dárci věnovali více než 1 800 000 korun. V minulých letech dary směřovaly na pomoc maminkám v azylových domech Diakonie. V Litoměřicích z darů podpořili maminky, které se stěhují do vlastního. Mohly si tak pořídit nábytek, spotřebiče do kuchyně, povlečení nebo třeba pračku. Zbylo ale i na školní pomůcky dětí, návštěvy kina a vybavení rodinných pokojů. V Mostě opravili hernu pro děti, ve Vlašimi zase pořídili houpačky a skluzavku na zahradu. 

 000502_05_004952 IMGL1160

Jak využijeme vaše dary?

Letos sbírku otevíráme i pro ostatní služby Diakonie, které pomáhají dětem a rodinám v nouzi. Díky Vaší podpoře tak otevřeme rozvojové dílny pro děti v nízkoprahovém klubu na Vsetíně, přispějeme na stravné, školní potřeby a výlety pro děti z azylového domu v Litoměřicích a speciální školy v Soběslavi, ale i na terapii pro rodiny v krizi a poradenství náctiletým na Facebooku. O tom, jak Váš dar pomáhá, vám budeme pravidelně dávat vědět na e-mail.

Vyberte částku

Informace o vás

Přeji si zaslat potvrzení o daru

Přeji si zaslat certifikát v pdf (můžete si vytisknout a někomu věnovat)

(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Jak je zpracováváme, najdete na www.diakonie.cz/moje-udaje.

Sbírku Krabice online pořádá Diakonie ČCE. Všechny dary se shromažďují na účtu schválené veřejné sbírky. Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte Zdeňku, která má Krabici od bot na starosti. Zdeňka Sobotová: sobotova@diakonie.cz, tel. 730 182 571

#Krabice pomáhá: dětem na ulici

#Krabice pomáhá: dětem na ulici

Jmenuju se Dominik a prej jsem dítě ulice. Rodiče na mě nemají čas. Oba hrozně moc pracují. Bojí se, aby o práci nepřišli. Těžko by hledali novou. Flákal jsem se na ulici a máma z toho byla nervózní. Zavedla mě do klubu. Bál jsem se, že to bude nuda, ale nebyla. Našel jsem fajn kámoše, něco jsem se naučil, i ve škole je to teď lepší. Takže oprava: jmenuju se Dominik a už nejsem dítě ulice. I díky vám.

#Krabice pomáhá: dětem a maminkám z azylového domu

#Krabice pomáhá: dětem a maminkám z azylového domu

V září jsme šli do opravdického obchodu, kde jsme si mohli vybrat vlastní nový penál, pastelky a lahev na pití. Poprvé v životě! Já jsem Petr a mám ségru Veroniku. S mámou žijeme v azylovém domě. Tátu neznáme. Prý se k mamince choval ošklivě. Máma říká, že si nemůžeme si dovolit to, co ostatní děti. A tak jsme měli velkou radost, když jsme si z obchodu poprvé přinesli vlastní školní pomůcky. Chtěl bych, aby i další děti z našeho azyláče měly radost jako my.

#Krabice pomáhá: rodinám v existenční nouzi

#Krabice pomáhá: rodinám v existenční nouzi

Toník ještě ani jednou nebyl na letním táboře. Přitom by tolik chtěl. Skoro závidí ostatním dětem ze školy, když vzpomínají na letní dny a povídají si o tom, jak byla na táboře skvělá parta. Je z toho smutný. Jeho rodiče by mu rádi pomohli, ale nemohou. Mají tak nízké příjmy, že i letní tábor je pro ně výdaj nad možnosti. Díky Krabici bude moci Toník příští prázdniny vyrazit s ostatními!

#Krabice pomáhá: náctiletým na Facebooku

#Krabice pomáhá: náctiletým na Facebooku

Svoji holku jsem podezíral, že zase spadla do anorexie. Nevěděl jsem, co s tím. Když jsem se jí na to ptal, pohádali jsme se. Byl jsem z toho dost na dně. Naštěstí jsem se na Fejsu mohl poradit s někým, kdo tomu fakt rozumí. Došlo mi, že na Kláru asi moc tlačím. Týpek mi poradil, ať se s ní bavím i o jiných tématech, než je jídlo. A ať jí často říkám, že jsem tu každopádně pro ni. Už je to mezi námi zase dobré. Tak dík za tuhle možnost poradit se, když v tom lítáš a nevíš, kudy kam.   

#Krabice pomáhá: rodinám v krizi

#Krabice pomáhá: rodinám v krizi

Táta od nás odešel, stěhovali jsme se, ségra byla dlouho nemocná, máma smutná a unavená. A já to nějak nezvládl. Začal jsem se mámou hrozně hádat. Nemohl jsem se odtrhnout od mobilu a počítače. Ve škole jsem málem propadl. Pomohli mi Robinsoni. Jednou týdně se sejdeme, někam vyrazíme, popovídáme si o svých trablech, dostaneme to ven. Někdy se i učíme, jak změnit svoje chování. Doma se to teď hodně zlepšilo. Začal jsem mámě dokonce pomáhat. Mám pocit, že už se zase máme rádi.

Příběhy dětí, kterým pomáhá Krabice online, jsou inspirovány příběhy, se kterými se potkáváme každý den ve službách Diakonie. Jména a fotky jsme změnili.

Ta nejdůležitější přání se do krabice od bot nevejdou