Darujte krabici online

Krizový fond Krabice online: okamžitá pomoc rodinám v nouzi

Díky vašemu daru budeme moci rodinám v obtížné situaci přispět na bydlení, potraviny nebo školní pomůcky. 

Darovat

Jak pomáhá Krabice online

Paní Alena pracuje ve výdejně jídel a sama se stará o jedenáctiletou dceru. Už od loňského jara má zkrácený úvazek na pět hodin denně, protože výdejna funguje v omezeném režimu. V listopadu byla nucena se vystěhovat z bytu a musela složit kauci na nový. Nyní bojuje s placením nájmu a nezbývají prostředky na další potřeby. 

S takovými příběhy se v Diakonii denně potkáváme. Proto jsme se rozhodli otevřít krizový fond na okamžitou pomoc rodičům s dětmi. Díky dárcům Krabice online jsme tak od prosince mohli pomoci už 105 rodinám, které nominovali naši sociální pracovníci z azylových domů, krizových a terénních služeb. Nejčastěji jde o rodiny samoživitelek nebo rodiny s více dětmi, jejichž finanční problémy se kvůli pandemii koronaviru dál prohlubují.

Situace rodin v nouzi se v důsledku epidemie koronaviru zhoršila. Naše pomoc je tak potřeba víc, než dřív.

Vaše dary poputují na pomoc s bydlením, potravinovou pomoc a školní pomůcky, hygienické potřeby a respirátory, kojeneckou výživu a plenky. Více o tom, jak krizový fond Krabice online funguje, najdete tady.

Dárci Krabice online už od roku 2017 přispívají na pomoc maminkám v azylových domech a podporu rodinám dětí s postižením, na volnočasové aktivity nebo doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Výtěžek sbírky v roce 2020 putoval na sedm konkrétních projektů Diakonie v Jablonci, Mostě, Soběslavi, Vsetíně a dalších městech. Vedle okamžité jednorázové pomoci rodinám tak pomáháme dlouhodbě a usilujeme o skutečné zlepšení v životě dětí, kterým pomáháme. O tom, jak vaše příspěvky pomáhají, vám budeme pravidelně dávat vědět. A tady se můžete podívat, co už se díky dárcům povedlo.

Pomozte dětem a rodinám v nouzi.
Pošlete Krabici online.

Vyberte částku

Informace o vás

Chci potvrzení o daru

Přeji si zaslat certifikát v pdf (můžete si vytisknout a někomu věnovat)

(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Jak je zpracováváme, najdete na www.diakonie.cz/moje-udaje.

Sbírku Krabice online pořádá Diakonie ČCE. Všechny dary se shromažďují na účtu schválené veřejné sbírky. Chcete se na něco zeptat? Koukněte sem a nebo kontaktujte Zdeňku, která má Krabici od bot na starosti. Zdeňka Sobotová: sobotova@diakonie.cz, tel. 730 182 571

Vše o darování

Vše o darování

Krabici online můžete poslat jménem někoho dalšího, za třídu nebo firmu. Stačí si vybrat ze tří druhů ilustrovaných dárkových certifikátů, doplnit jméno a vzkaz a certifikát Vám přijde na e-mail hned poté, co Váš dar obdržíme. A můžete ho dát pod stromeček někomu, komu udělá radost, že jste jeho jménem pomohli. Na mail Vám také budeme pravidelně dávat vědět, jak se díky Vašemu daru mění životy dětí k lepšímu.

Číst více