Sběrná místa Krabice od bot

Děkujeme, že chcete darovat Krabici od bot. V roce 2019 dárci věnovali více než 35 000 krabic. Letos budeme dárky sbírat od 23.11 do 6.12.2020. 

Nyní se můžete registrovat jako sběrné místo. Více zde.

Děti dárky dostaly na vánočních besídkách či podobných setkáních, nebo přímo na Štědrý den pod stromeček. Seznamy potřebných dětí připravujeme dlouho před začátkem sbírky a s pomocí dobrovolníků pečlivě příjemce vybíráme. Jsou mezi nimi děti v azylových domech, nízkoprahových centrech, ale taky v rodinách, který žádný sociální systém neeviduuje. Právě tím je sbírka jedinečná.

Sbírka dárků již skončila, ale děti z chudých rodin je možné podpořit i nadále: ve sbírce Krabice online můžete přispět libovolnou částkou na dlouhodobou podporu dětí v nouzi. Za rok 2019 se vybralo vice než 970 tisíc korun.

„Josefovi je osm let. Přes týden bydlí v našem internátu. Pochází ze sociálně velmi slabé rodiny. Jeho rodiče mají velký problém zaplatit věci, které jsou pro většinu jiných dětí úplně běžné, například 6 tisíc ročně na školní stravování, 1500 za letní tábor nebo 700 korun na sportovní kroužek,“ vypočítává Kamila Viktorová, ředitelka speciální školy Diakonie Rolnička v Soběslavi. Právě Josefovi a dalším dětem letošní sbírka pomůže. Díky ní budeme moci dětem z rodin v nouzi přispět na kroužky a školní potřeby, výlety nebo třeba taneční.

Pomáhat můžete po celý rok: pošlete Krabici online na pomoc dětem v nouzi.

Tak jo

BeFunky-collage (13)

Chcete se na něco zeptat?

Chcete se na něco zeptat?

Kde jsou sběrná místa? Proč si musím dárek rezervovat? Jak se máme zapojit jako škola? Jaké dárky jsou vhodné? Sepsali jsme pro vás nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně.

Často kladené dotazy
Tipy, co zabalit do krabice

Tipy, co zabalit do krabice

Připravili jsme pro vás nápady na dárky pro všechny věkové kategorie.

Číst více