Jak to funguje

Krabice od bot 2023 se bude konat od 20. 11. do 5. 12. Těšíme se na vás!

Jak darovat krabici od bot

  1. Vyber si, které sběrné místo máš nejblíž a jak staré dítě chceš obdarovat (seznam zveřejníme 13. 11. 2023). Dárek si u sběrného místa rezervuj. 
  2. Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.
  3. Do krabice se hodí hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetika a doplňky, vše v bezvadném stavu. Tipy na dárky najdeš tady a můžeš se s námi také poradit na Messengeru.
  4. Dárek odnes na vybrané sběrné místo. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.
  5. Pokud nevíš, co do krabice, nebo nestíháš dárek připravit, můžeš poslat Krabici online.

Jak se moje krabice dostane k dítěti?

Sběrná místa provozují prověření dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Každé sběrné místo předem zjišťuje potřeby dětí ve svém okolí: domlouvá se s úřady, azylovými domy, nízkoprahovými centry, terénními pracovníky nebo školami a zjišťuje počet potřebných dětí a jejich věk a pohlaví. Pro tyto děti pak dárky sbírá za pomoci rezervačního systému na webu Krabice od bot, kde dárci uvidí, kolik dětí jakého věku a pohlaví je ještě potřeba obdarovat. Snažíme se, aby se co nejvíce dárků rozdalo v regionu, kde se nasbírají.

Dárky, pro které nenajdeme příjemce v regionech (zejména z velkých firemních a školních sbírek), se každý rok rozdávají v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách za pomoci spolupracovníků dobře znalých místních poměrů. Naše akce má za cíl potěšit co nejvíc dětí žijících v tíživé sociální situaci. Neděláme mezi nimi rozdíly na základě barvy pleti, národnosti či jiných „odlišností“.

Tipy, co zabalit do krabice

Tipy, co zabalit do krabice

Připravili jsme pro vás nápady na dárky pro všechny věkové kategorie.

Číst více
Chcete se na něco zeptat?

Chcete se na něco zeptat?

Kde jsou sběrná místa? Proč si musím dárek rezervovat? Jak se máme zapojit jako škola? Jaké dárky jsou vhodné? Sepsali jsme pro vás nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně.

Často kladené dotazy