Mimořádná Krabice online

Pomozte rodinám v nouzi, které zasáhla epidemie koronaviru

Mimořádná výzva: Pošlete Krabici online na pomoc dětem v nouzi

Krabice od bot tu vždy byla pro děti z rodin v nouzi. Epidemie koronaviru prohloubila jejich problémy. Přidejte se k naší mimořádné výzvě a pomozte jim s přípravou na hladký návrat do školy.

Číst víc

Jak funguje Krabice od bot

Obrazek 1

Vyber si, které sběrné místo máš nejblíž a pro jak staré dítě chceš dárek připravit. Dárek si rezervuj na webu.

Obrazek 2

Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.

Obrazek 3

Dárek odnes na vybrané sběrné místo v jeho otevírací době. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.

Obrazek 4

Pokud nevíš, co do krabice a nebo dáváš přednost rychlé pomoci, můžeš poslat krabici online a přispět tak dětem a rodinám v nouzi.

Tábory, kroužky i doučování: Jak pomáhá mimořádná Krabice online

Před měsícem jsme vyhlásili mimořádnou sbírku Krabice online na pomoc dětem, jejichž situace se zhoršila kvůli uzavření škol nebo výpadku příjmů rodičů. Výtěžek ze sbírky poputuje na podporu doučování a školní pomůcky pro děti z rodin v nouzi na Vsetíně, na kroužky dětí z azylového domu v Ostravě, příměstský tábor a víkendový pobyt dětí z Mostecka, ale i na speciální terapie a osobní asistenci pro děti s postižením v Uherském Hradišti, Praze a Ostravě. 

Celý článek

Jak se učit online bez počítače? Pomáháme znevýhodněným dětem dohnat výuku.

Mnoho dětí ze sociálně slabých rodin přišlo v době koronavirové pandemie o kontakt s učiteli i spolužáky. Často totiž nemají počítače ani internetové připojení a online výuka pro ně nepřipadá v úvahu. O tom, jak jim v Diakonii pomáháme, nám napsal sociální pracovník z Plzeňska.

Celý článek

Vyhlašujeme mimořádnou sbírku Krabice online

Krabice od bot tu vždy byla pro děti a rodiny v nouzi. Epidemie koronaviru, výpadek příjmu a uzavření škol zhoršily situaci lidí, kterým pomáháme. Návrat do školy po půlroční pauze bude pro děti, se kterými se doma nikdo nemohl učit, velmi těžký. Myslíme i na děti s postižením, které nemohou chodit do stacionářů, na terapie ani do speciálních škol. Pokud můžete, zveme Vás k mimořádné sbírce Krabice online na pomoc dětem v nouzi, kterým koronavirus zasáhl do života.

Celý článek

Odebírejte novinky
o Krabici od bot

Děkujeme našim partnerům