Jak se rozdávaly Krabice od bot

Mrkněte na fotky z rozdávání a rozbalování dárků

Krabice od bot 2022 je u konce

Krabice od bot udělá radost na Štědrý den. Vaše Krabice online může dětem změnit život.

Jak funguje Krabice od bot

Obrazek 1

Vyber si, které sběrné místo máš nejblíž a pro jak staré dítě chceš dárek připravit. Dárek si rezervuj na webu.

Obrazek 2

Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.

Obrazek 3

Dárek odnes na vybrané sběrné místo v jeho otevírací době. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.

Obrazek 4

Pokud nevíš, co do krabice a nebo dáváš přednost rychlé pomoci, můžeš poslat krabici online a přispět tak dětem a rodinám v nouzi.

Jak můžete pomoci?

S podporou dárců Krabice online chceme otevřít třídu pro děti s postižením

Školy Diakonie patří k jedničce ve speciálním školství. Přijímáme i žáky s nejtěžšími hendikepy či poruchami chování, které jinde odmítají. Víme, že jejich rodinám to obrovsky pomůže. Jsme tu pro ně a chceme být tam, kde nás nejvíc potřebují. Jdeme za rodinami: školy nebo jejich pobočky zakládáme v místech, kde jsou potřeba, aby rodiče s dětmi nemuseli příliš daleko dojíždět. Každá rodina má dnes sice auto, ale dovážet každý den děti mnoho kilometrů je pro řadu rodičů finančně na hraně. Taky jim to znemožňuje najít si zaměstnání, třeba jen na částečný úvazek, nebo se prostě jen někdy věnovat sobě. Rodiče, kteří tráví péčí o hendikepované děti většinu dne, to potřebují.

Celý článek

Krabice online pomůže vybudovat útočiště pro rodiny

Azylové domy neposkytují jen poslední útočiště před životem na ulici. Dávají také dětem a jejich rodinám šanci, šanci odrazit se ode dna. Vyprávět by o tom mohla třeba paní Karolína a její syn Honzík. Když ho paní Karolína čekala, řekli jí to pracovnice sociálního odboru jasně: buď opustí svůj byt, nebo jí Honzíka po porodu odeberou. Paní Karolína bydlela ve vlastním, ale bez elektřiny, s dluhy a obklopená muži bez domova. Prostředí, ve kterém vyrostla, nedávalo naději, že by starost o novorozence zvládla.

Celý článek

Začíná největší vánoční sbírka dárků v ČR – Krabice od bot

Začíná dvanáctý ročník Krabice od bot, největší vánoční sbírky dárků v ČR pro děti ohrožené chudobou. Celorepubliková sbírka bude zahájena 21. listopadu a potrvá do 4. prosince 2022, finanční sbírka Krabice online běží nepřetržitě. Cílem je vybrat a následně rozdat 50 000 dárků, které pomohou chudým dětem prožít radost z vánoční nadílky.

Celý článek

Odebírejte novinky
o Krabici od bot

Děkujeme našim partnerům