Díky dárcům Krabice online mají ve Vlašimi nové hřiště

Na zahradě azylového domu ve Vlašimi už si děti hrají na nových prolézačkách a houpačkách, které jsme pořídili díky sbírce Krabice online. V domově najde každý rok azyl asi 120 žen a dětí v krizi.

Díky dárcům Krabice online mají ve Vlašimi nové hřiště Díky dárcům Krabice online mají ve Vlašimi nové hřiště

Kde jinde trávit parné léto, než na zahradě? Díky blízké řece je na ní příjemný chládek. Miminka mohou pást koníčky nebo se plazit na dece a větší děti dovádí na nových prolézačkách. Díky dárcům, kteří vloni na Vánoce přispěli do sbírky Krabice online, dostaly novou skluzavku, houpačky a houpacího koníka pro malé děti. Zahradu jsme také oplotili, aby se některý z malých průzkumníků neskutálel až do řeky.

V domově ve Vlašimi může žít až 24 dětí s rodiči. V azylovém domě dostanou dostatek času a prostoru k řešení své životní situace v bezpečném prostředí. Pracovnice domova poradí s hledáním práce a bydlení, vyřizováním na úřadech i péčí o děti. Dohlédnou na školní docházku dětí a pomohou i s úkoly. Maminky, které se dostanou do azylového domu, často samy jako děti bezpečné rodinné zázemí nezažily. Vedeme je k odpovědnosti za vlastní život a život jejich dětí. Jak taková pomoc vypadá, si můžete přečíst v příběhu paní Ely.

Jak probíhá sbírka Krabice online?

Krabice online doprovází předvánoční sbírku Krabice od bot. V Krabici od bot darují rodiče se svými ratolestmi hračky, knihy, oblečení a další věci pro radost, které dostanou pod stromeček děti z chudých rodin.

Pro ty, kteří chtějí pomoci jinak, je tu sbírka Krabice online. V ní mohou lidé po celý rok darovat peníze, které využijeme na pomoc dětem v nouzi. Obě sbírky organizuje Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jednička ve speciálním školství v České republice.

Pošlu Krabici online

IMGL1160 IMGL1191 IMGL1355