Jak pomáhají dary ze sbírky Krabice online 2018?

Dárci v minulém roce přispěli do sbírky Krabice online celkovou částkou 593 652 Kč a my jim za tento projev dobré vůle moc děkujeme. Dary udělají radost maminkám s dětmi v azylových domech Diakonie. Pomohou, aby se v nich cítily lépe, ale i ve chvíli, kdy se rozhodnou odstěhovat do svého. Jak konkrétně výtěžek sbírky v letošním roce využijeme?

Jak pomáhají dary ze sbírky Krabice online 2018? Jak pomáhají dary ze sbírky Krabice online 2018?

V Litoměřicích dětem nakupují penály, batohy, bačkůrky a další školní potřeby. Děti si při nákupu samy vyberou, co se jim líbí. Mají tak příležitost projevit svou vůli a mezi spolužáky ve škole se s pěknými školními potřebami cítí sebevědoměji. V Mostě plánují nově vybavit společnou hernu a pořídit nábytek do pokojů pro matky s dětmi. V průběhu roku se děti v domovech často střídají, pro nově příchozí nakupujeme z darů vše potřebné.

Kolem azylové domu ve Vlašimi se rozkládá krásná zahrada, která přímo vybízí ke hrám. Maminky i děti si tu přejí houpačky i plot. Proč plot? Zahrada se svažuje až k řece. Aby výpravy malých dobrodruhů měly vždy šťastný konec, potřebujeme ji oplotit.

Vlastní domácnost není samozřejmost

Maminky v nouzi u nás vítáme s otevřenou náručí. Zázemí a podporu azylového domu jim ale můžeme poskytnout maximálně na jeden rok. Někdy proto putují z jednoho azylového domu do druhého.

Osamostatnit se pro ně není vůbec snadné. Potřebují peníze na složení kauce, zaplacení nájmu i nakoupení nábytku a spotřebičů. Některé rodiny se tak hned po odchodu z azylového domu zadluží a nakonec nejsou schopné dluhy splácet.

Díky darům z Krabice online se to povede změnit. V litoměřickém azylovém domě z výtěžků sbírky podpoří maminky, které se stěhují do vlastního. Budou si tak moci pořídit nábytek, spotřebiče do kuchyně, povlečení nebo třeba pračku. Pokud něco z darů na konci roku zbyde, vylepší za ně vybavení bytů přímo v azylovém domě.

Sny a potřeby maminek s dětmi se nám daří naplňovat jen díky Vám, dárcům. Krabici online můžete poslat v průběhu celého roku.

Pošlu krabici online

zahrada 1  zahrada 2  byt 1