Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost

Na začátku dubna jsme otevřeli v azylovém domě Diakonie v Mostě krásně zrekonstruovanou herničku a společenskou místnost v jednom. Peníze na rekonstrukci se podařilo získat ve sbírce Krabice online. Díky ní teď mohou děti s maminkami společně trávit čas hrou a odpočinkem a zapomenout na chvíli na své starosti.  

Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost Krabice od bot přinesla do Mostu opravdovou dětskou radost

Po úvodním slovu proneseném místním evangelickým farářem Marianem Šustákem a živém hudebním vystoupení dostaly prostor ty největší hvězdy dne, děti žijící v azylovém domě. Soudě podle zvědavosti, s jakou prozkoumávaly nově vybavenou hernu, se rekonstrukce opravdu povedla.

Rekonstrukce od podlahy až po strop

A že už hernička po letech užívání opravit opravdu potřebovala, pustili se v Mostě do rekonstrukce pěkně z gruntu. Řemeslníci položili novou podlahu, místnost prokoukla vymalováním stěn žlutou a zelenou barvou i novým bílým nábytkem. Děti dostaly novou molitanovou stavebnici, kterou si rychle oblíbily. Aby se k hrajícím dětem mohly připojit i maminky, vybavili místnost i novým posezením.

Nezůstalo ale jen u herny. Ze zbylých peněz se podařilo zrekonstruovat podlahu v učebně dětí i společné kuchyni a pořídit nové šatní skříně do ložnic klientek.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli do sbírky Krabice online. Nová herna a vybavení pokojů dělá radost dětem i matkám, které zrovna řeší složitou životní situaci.

Jak probíhá sbírka Krabice online?

Krabice online doprovází předvánoční sbírku Krabice od bot. V Krabici od bot darují rodiče se svými ratolestmi hračky, knihy, oblečení a další věci pro radost, které dostanou pod stromeček děti z chudých rodin a azylových domů Diakonie.

Pro ty, kteří chtějí pomoci jinak, je tu sbírka Krabice online. V ní mohou lidé po celý rok darovat peníze, které využijeme na pomoc dětem v nouzi. Obě sbírky organizuje Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jednička ve speciálním školství v České republice.

Kde a jak sbírka Krabice online 2018 pomohla?

krabice online využití

Chci také pomoci ohroženým dětem

Pár fotografií ze slavnostního otevření herničky

000471_05_005028  000473_05_005054 000472_05_005041