Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny

V Diakonii ČCE jsme spojili síly s TV Nova a společně jsme uspořádali sbírku Krabice od srdce na pomoc ukrajinským dětem. Sbírka se uskutečnila od 18. do 20. 3. 2022 na 39 místech po celé republice.

Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemích. Jejich první zastávkou v Česku jsou Kontaktní asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Od asistenčních center, která fungují v řadě měst, je velká poptávka především po jednorázovém vybavení, ale také po zábavě pro děti různého věku. Jde například o pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti, které by dětem pomohly překonat dlouhé chvíle, než jejich maminky vyřídí potřebné dokumenty. A právě takové maličkosti chceme dětem předat v rámci mimořádné sbírky s názvem Krabice od srdce.

Drobné hry pro dlouhou chvíliTvoření a malováníNěco, co děti rozhýbe

Děkujeme všem, kdo jste pomohli

Na sběrných místech Krabice od srdce pomáhalo za tři dny sbírky více než 350 dobrovolníků. Potkali jsme se s tisíci dárci každého věku, do sbírky se zapojily i školy, skatské oddíly a firmy. Děkujeme každému, kdo nám pomohl dělat dětem z Ukrajiny radost.

Foto Jakub Joachim