Letošní novinka: Povinná rezervace dárků na webu

Letošní sbírka přinese jednu velkou novinku: povinnou rezervaci dárků na webu. Čtěte víc o tom, proč ji zavádíme a jak bude fungovat.

Letošní novinka: Povinná rezervace dárků na webu Letošní novinka: Povinná rezervace dárků na webu

Jak to bude fungovat?

Každé sběrné místo zveřejní předem počty dárků, které bude potřebovat pro děti určitého věku. Dárci si budou moci předem rezervovat, kolik dárků pro jak staré děti a kde chtějí připravit, a odevzdat je kdykoli v době sbírky na vybrané sběrné místo.

Příklad: Paní Anna chce darovat dárek v Brně. Najde si nejbližší sběrné místo a zjistí, že ještě potřebuje dárky pro kluky 10 - 12 let. Dárek si rezervuje a na e-mail jí přijdou tipy, co do krabice zabalit a info o sběrném místě. Krabici připraví a odevzdá, až bude mít cestu kolem.

Proč rezervaci zavádíme?

Každý rok nám chybí dárky pro starší děti a přebývají dárky pro malé. Některá sběrná místa také vyberou mnohem víc dárků, než pro kolik mají příjemce, a pak na poslední chvíli dárky převážíme po celé republice. Prosté omezení sbíraných počtů dárků na sběrné místo nestačilo. Sběrná místa od organizací a úřadů, se kterými spolupracují, znají přibližný věk dětí, pro které budou dárky sbírat. Doufáme, že sbírání podle seznamu s věkem a pohlavím dětí přispěje k tomu, aby dárek dostaly všechny děti a udělal jim opravdu radost.

Informace pro školy a firmy

Prosíme školy, firmy a další nadšené dárce, aby počkali do zveřejnění mapy sběrných míst a počtů potřebných dárků a nepřipravovali velké množství dárků předem. Mapu zveřejníme začátkem listopadu. Pro školy chystáme speciální podporu a možnosti šité jim na míru.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na 6knlZ19gZ9BDQOQ-48xy4794Ys.