Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou

Všechny dárky se do krabice od bot nevejdou. Třeba nové prolézačky, které by dělaly radost všem dětem v azylovém domě ve Vlašimi. Nebo nově vybavená herna v Mostě. Díky dárcům Krabice online můžeme v pěti azylových domech Diakonie pořídit to, co je zrovna potřeba a bude to dělat radost dlouhodobě, nejen o Vánocích. Vy můžete dárkový certifikát někomu dát pod stromeček.

Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou

Příběh paní Lenky

Lence je 35 let. V sedmnácti se zamilovala do Jirky, kterého si později vzala a postupně se jim narodily čtyři děti. Manželství z počátku fungovalo. Jirka měl stálé zaměstnání a vše bylo téměř idylické. Po narození třetího syna však manžel přišel o práci. Nebylo dost peněz na jídlo a oblečení pro děti, dluh za nájemné narůstal. Jirka to navíc začal řešit alkoholem a v rodině tak docházelo k psychickému a později i fyzickému násilí. Po narození posledního dítěte se všechno ještě zhoršilo. Jirka, který už bral i drogy, psychicky týral i svou patnáctiletou dceru.

Lenka se zhroutila a skončila na psychiatrii. Rozhodla se, že od manžela společně s dětmi uteče. Neměla však peníze na nové bydlení a věděla, že ve městě, kde celý život žila a kde vyrůstaly i její děti, zůstat nemůže. S vypětím všech sil se jí během pár dnů podařilo od manžela utéct. Teď je s dětmi už třetí měsíc v azylovém domě Diakonie ČCE. Podala žádost o rozvod, spoří si peníze, žije tu v bezpečí a sní o malém bytě, kde bude s dětmi šťastná.

Maminkám, jako je Lenka, pomáhá Krabice online. Díky ní jim a jejich dětem můžeme pořídit dárky, které se do krabice od bot nevejdou a budou dělat radost déle, než jeden večer u stromečku. Pomáhejte s námi na www.krabiceonline.cz. O tom, jak Váš dar pomohl, Vám dáme vědět na e-mail hned začátkem roku.

Pošlu krabici online