Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou

25. listopadu 2018

Všechny dárky se do krabice od bot nevejdou. Třeba nové prolézačky, které by dělaly radost všem dětem v azylovém domě ve Vlašimi. Nebo nově vybavená herna v Mostě. Díky dárcům Krabice online můžeme v pěti azylových domech Diakonie pořídit to, co je zrovna potřeba a bude to dělat radost dlouhodobě, nejen o Vánocích. Vy můžete dárkový certifikát někomu dát pod stromeček.

Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou
25. listopadu 2018 - Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou

Příběh paní Lenky

Lence je 35 let. V sedmnácti se zamilovala do Jirky, kterého si později vzala a postupně se jim narodily čtyři děti. Manželství z počátku fungovalo. Jirka měl stálé zaměstnání a vše bylo téměř idylické. Po narození třetího syna však manžel přišel o práci. Nebylo dost peněz na jídlo a oblečení pro děti, dluh za nájemné narůstal. Jirka to navíc začal řešit alkoholem a v rodině tak docházelo k psychickému a později i fyzickému násilí. Po narození posledního dítěte se všechno ještě zhoršilo. Jirka, který už bral i drogy, psychicky týral i svou patnáctiletou dceru.

Lenka se zhroutila a skončila na psychiatrii. Rozhodla se, že od manžela společně s dětmi uteče. Neměla však peníze na nové bydlení a věděla, že ve městě, kde celý život žila a kde vyrůstaly i její děti, zůstat nemůže. S vypětím všech sil se jí během pár dnů podařilo od manžela utéct. Teď je s dětmi už třetí měsíc v azylovém domě Diakonie ČCE. Podala žádost o rozvod, spoří si peníze, žije tu v bezpečí a sní o malém bytě, kde bude s dětmi šťastná.

Maminkám, jako je Lenka, pomáhá Krabice online. Díky ní jim a jejich dětem můžeme pořídit dárky, které se do krabice od bot nevejdou a budou dělat radost déle, než jeden večer u stromečku. Pomáhejte s námi na www.krabiceonline.cz. O tom, jak Váš dar pomohl, Vám dáme vědět na e-mail hned začátkem roku.

Pošlu krabici online

Nemůžete se dočkat, až sbírka začne?