23 000 dětí najde pod stromečkem krabici od bot

Letošní sbírka je za námi a většina krabic už je na cestě k dětem. Vloni jsme vybrali 9 923 dárků, tento rok to bylo více než 23 000. Dárky potěší děti z chudých rodin v Čechách i na Slovensku. Dařilo se krabici online.

23 000 dětí najde pod stromečkem krabici od bot 23 000 dětí najde pod stromečkem krabici od bot

Za úspěchem celé akce stojí dobrovolná práce lidí ze 70 sběrných míst. Krabice jim na tři týdny zaplnily předsíně, obchody, kostely nebo školu. Osobně také dohlédli na to, aby se dárky dostaly do správných rukou. Iva Novobilská z RC Nenuda nám napsala o svém zážitku z předávání dárků.

Všechny dárečky už jsou u dětí. V neděli jsme celou akci dokončili na Slovensku v dětském domově v Kysuci. Děti měly ohromnou radost. Větší kluci pomáhali s dárky už od auta, patnáctiletá Sarah nám děkovala a říkala, že je tak dojatá, až je jí chce plakat. Menší kluci zarecitovali o sněhulákovi, větší holky zazpívaly a zahrály na kytaru vánoční písničku. Pan vychovatel nám všem moc poděkoval a vřele nás objal, dostali jsme pozvání na prohlídku bytů, na kafe i na oběd, náš Štěpánek rozdával dárky a pak si s dětmi hrál, že skoro až nechtěl domů. Jako poděkování pro nás děti vyrobily spoustu vánočních ozdob, kterými si teď nazdobíme dům, protože právě na tohle nám přes organizaci krabice nezbyl čas:-). Bylo to moc fajn a můžu říct, že TO STÁLO ZA TO! Děkuji Vám všem, kteří jste dárky zabalili. Udělali jste radost na pravém místě. Tyhle děti se moc snaží, ale nemají to jednoduché. Je krásný pocit udělat jim radost!

víc než 23 000 krabic1 (3)