Šťastnější první školní den pro 6 730 dětí

Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova ke konci srpna společně uspořádaly sbírku Školákům od srdce. Darováním školních pomůcek dárci pomohli 6 730 školákům. Sbírka probíhala v 76 hypermarketech Tesco za pomoci 150 úžasných dobrovolníků. Do následného rozdávání darovaných pomůcek se zapojilo více než 80 neziskových organizací po celé ČR.

Šťastnější první školní den pro 6 730 dětí Šťastnější první školní den pro 6 730 dětí

Nákupem školních pomůcek a jejich darováním do sbírky ve vybraných prodejnách Tesco mohli lidé v sobotu 27. srpna podpořit děti z rodin ohrožených chudobou.

První školní den tak byl díky sbírkové akci Školákům od srdce o něco šťastnější pro 6 730 školáků a jejich rodičů. Těm darované školní pomůcky ještě před začátkem školního roku doručilo více než 80 neziskových organizací z oblasti sociální práce a vzdělávání. Nejčastějšími darovanými školními a výtvarnými potřebami byly penály, psací potřeby, sešity, štětce, tempery či pravítka. Celkově jich dárci poskytli přes 45 000 kusů. 

Tady se můžete podívat na fotky z rozdávání pomůcek i ze sbírky

Diakonie se rozhodla projektem Školákům od srdce podpořit rodiče malých školáků, pro které jsou výdaje spojené se začátkem školního roku příliš vysoké. Jejich počet podle interních dat Diakonie v poslední době narůstá, zejména kvůli energetické krizi a dvouciferné inflaci.

„Podle našeho interního průzkumu mezi sociálními pracovníky materiální pomoc v podobě školních pomůcek potřebuje 85 procent rodin v obtížné životní situaci, se kterými pracujeme. Těší nás tedy, že se nám společně s TV Nova a Tesco letos poprvé podařilo zorganizovat ve vybraných prodejnách sbírku Školákům od srdce a následně obratem předat více než 45 000 školních pomůcek přímo do rodin tak, aby je děti měly 1. září k dispozici. Konkrétně jsme pomohli 6 730 školákům a odlehčili tak i jejich rodičům,“ říká Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce z Diakonie.

Pomáhat dětem v nouzi můžete celoročně

Finanční sbírka Krabice online, mladší sestra Krabice od bot, podporuje děti ohrožené chudobou a zajišťuje jim tak pro ně nedostupné kroužky, tábory, doučování, školní výlety či další aktivity, které jsou součástí života běžných rodin. Do sbírky Krabice online již dárci věnovali více než 7,5 milionu korun.

Přidejte se i vy