Dárkem to začíná: Příběhy rodin

Školní pomůcky, potraviny, plenky, nájem. S tím vším umí rodičům v tísni pomoci Krabice online. Přečtěte si příběhy lidí, kterým jsme díky podpoře dárců mohli pomoci hledat cestu z nejrůznějších životních krizí.

Dárkem to začíná: Příběhy rodin Dárkem to začíná: Příběhy rodin

Paní Šárka je sama se třemi dětmi. Nejmladší klučík má autismus, starší Péťa a Janička chodí na základku. Před rokem vyhořeli a museli se odstěhovat na ubytovnu. Distanční výuku zvládali Péťa s Janou velmi těžko. Chyběl jim režim, pravidla, neměli klid na učení a Šárka na ně kvůli práci nemohla dohlížet tak, jak by potřebovali. Na konci června pak Šárka přišla o práci. S maminkou jsme se domluvili, že děti pojedou na tábor, kde jim pomůžeme se připravit na návrat do školy. Peníze na pobyt získala Šárka z krizového fondu Krabice online.

Osmičlenná rodina Kopeckých nikdy nebyla vedena na OSPODu (tzv. "sociálka"). Rodiče péči o sebe a o děti zvládali perfektně. Zvrat přišel poté, co rodina přišla o bydlení a musela se nastěhovat ihned bez rozmyšlení do malého bytu 1KK, aby neskončila na ulici. V říjnu 2020 se rodině narodil syn a jeho matka jej kvůli nevyhovujícím podmínkám v bytě, musela odložit na určitou dobu do kojeneckého ústavu. OSPOD s matkou se dohodli, že pokud rodina najde vhodné bydlení, syn může být ihned navrácen zpět do péče svých rodičů. Po pěti měsících hledání rodina za pomoci svého známého a sociální pracovnice našla nové bydlení, avšak jí chybělo 5 tisíc Kč na kauci. Využili jsme tedy příspěvek od Krabice od bot a rodina tak mohla kauci doplatit. Díky příspěvku z Krabice online má rodina nyní vyhovující bydlení a už se těší z toho, že má nejmladšího syna zpět u sebe.

pomoc rodinám pomoc rodinám pomoc rodinám

Paní Alena pracuje ve výdejně jídel a sama se stará o jedenáctiletou dceru. Už od jara má zkrácený úvazek na pět hodin denně, protože výdejna funguje v omezeném režimu. V listopadu byla nucena se vystěhovat z bytu a musela složit kauci na nový. Nyní bojuje s placením nájmu a nezbývají prostředky na další potřeby. Díky dárcům Krabice online mohla plzeňská poradna Diakonie paní Aleně na bydlení přispět.

Paní Markéta se sama stará o dceru a syna, kterého podporuje na vysoké škole. Když pár let po rozvodu přišla exekuce, zjistila, že jí bývalý manžel zanechal pořádné dluhy. Kvůli pandemii navíc přišla o práci v restauraci. Nenechala se ale zdrtit a našla si práci v továrně. Jenže v lednu přišel pracovní úraz, po kterém znovu ztratila práci. Nyní je nezaměstnaná a její současné příjmy sotva stačí na nájem. Z Krabice online jsme paní Markétě přispěli na potraviny a hygienické potřeby.

Pošlu krabici online

Alice se odhodlala odejít od partnera. Jeho problémy s alkoholem už byly neúnosné. Přála by si, aby syn vyrůstal v lepším prostředí. Našla pro ně byt, který je potřeba dát dokupy, aby se mohli nastěhovat. Nastěhovat se synem ihned nemůžou, ale doma s partnerem, který se s jejím odchodem těžko smiřuje, už ho nechat nechce. Vymysleli jsme, že než bude nové útočiště zabydlené, může syn jet na tábor. Až se vrátí, bude na něj čekat nový, bezpečný domov. Díky příspěvku z krizového fondu Krabice online mohla Alice tábor zaplatit.

Janákovi žijí na ubytovně i se sedmiměsíčním miminkem, které mají jako příbuzní svěřené do pěstounské péče. Na ubytovně se u Janičky rozjely ekzémy a alergie. Skoro veškeré příjmy dávají Janákovi na předražené a nevyhovující bydlení a léky a speciální protialergickou výživu pro Janičku. Začátkem ledna se konečně budou moci přestěhovat do vstupního bytu. Byt bude nezařízený a na nábytek a pračku nejsou peníze. Naštěstí je tu Krabice online. Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět a přejeme celé rodině, ať se jim v novém bydlení daří.

Paní Zuzana má desetiletého syna. Po propuštění z výkonu trestu našla přístřeší v azylovém domě Diakonie a usiluje o navrácení Tomáše do péče. Skvěle s námi spolupracuje. Chvíli to vypadalo, že se jí nepodaří najít práci, protože je téměř neslyšící. Nyní získala zaměstnání na částečný úvazek a tak má naději, že se o syna dokáže postarat. Příspěvek z krizového fondu využije na jídlo a školní pomůcky pro syna.

Julie v září nastoupila na vysněnou střední školu. Chce si udělat maturitu a kdo ví, třeba se dostane i vysokou. Na přijímačky se připravovala úplně sama. Doma to má hodně těžké, máma ji ponižuje, je k ní hrubá, nezajímá se o ni, často se hádají. Julča nakonec požádala o přijetí do našeho zařízení pro děti v krizové situaci, aby z domu mohla na čas odejít. Hezký první školní den jí tak popřály naše vychovatelky. A díky dárcům Krabice online jsme Julii mohli pořídit všechny učebnice a pomůcky.

Juliin příběh pochází z Náruče - našeho zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Ostravě. Podívejte se na poděkování pro děárce od vedoucí Náruče Simony Pultarové.

 

Tyto příběhy mají šťastný konec díky podpoře dárců Krabice online. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Pošlu krabici online

Chráníme soukromí našich klientů: Jména ani fotky nejsou skutečné, ale příběh skutečný je.