Díky dárcům otevřeme předškolní klub Zrníčko

Právě dokončujeme poslední stavební úpravy a vybavení v Zrníčku - novém klubu pro předškoláky z pražských rodin v nouzi. Klub bude sloužit pro děti, které nedochází do běžné školky a jejich rodiče jsou v sociální tísni. Zrníčko můžeme otevřít díky darům do sbírky Krabice online. V loňském roce dárci do finanční sbírky na pomoc dětem v nouzi věnovali víc než 970 000 Kč. Sbírka kromě Prahy pomohla také rodinám dětí s postižením v Soběslavi, maminkám v azylových domech v Litoměřicích a Vlašimi, nebo ohroženým dětem na Vsetíně.
Díky dárcům otevřeme předškolní klub Zrníčko Díky dárcům otevřeme předškolní klub Zrníčko
"Impulsem pro založení klubu byl příběh tatínka, kterému pomáhá naše Služba pro rodinu a dítě. Po rozchodu s partnerkou zůstal sám na péči o čtyři děti ve věku od dvou do osmi let, pro které mu zoufale chybí hlídání, zvlášť, když musí obíhat úřady. Pomáháme mu s výchovou dětí a došlo nám, že i další rodiče by potřebovali klub, kam mohou děti s důvěrou svěřit, když potřebují jít k lékaři nebo na pohovor", vypráví Věra Víchová z pražské Diakonie.
 
Těšíme se, že děti, které v Zrníčku přivítáme, najdou nové kamarády a naučí se dovednosti potřebné pro hladký nástup do první třídy. Dary ze sbírky Krabice online využijeme na nákup židliček a stolu pro děti, herních a vzdělávacích prvků, částečnou úhradu nájmu a odměnu vychovatelky.
 

Děkujeme, že můžeme díky vám pomáhat.