Tábory, kroužky i doučování: Jak pomáhá mimořádná Krabice online

Před měsícem jsme vyhlásili mimořádnou sbírku Krabice online na pomoc dětem, jejichž situace se zhoršila kvůli uzavření škol nebo výpadku příjmů rodičů. Výtěžek ze sbírky poputuje na podporu doučování a školní pomůcky pro děti z rodin v nouzi na Vsetíně, na kroužky dětí z azylového domu v Ostravě, příměstský tábor a víkendový pobyt dětí z Mostecka, ale i na speciální terapie a osobní asistenci pro děti s postižením v Uherském Hradišti, Praze a Ostravě. 

Tábory, kroužky i doučování: Jak pomáhá mimořádná Krabice online Tábory, kroužky i doučování: Jak pomáhá mimořádná Krabice online

Projekty na pomoc dětem pečlivě vybíráme z návrhů středisek a škol Diakonie po celé republice.

"Naše škola pro děti s těžkým postižením byla od 11. března do 1. června uzavřená. Děti zůstaly doma a veškerou péči museli zajistit rodiče. Nouzový stav úplně změnil žákům jejich režim a těžko se s tím vyrovnávají. Celodenní péče klade zvýšené nároky na život celé rodiny. Pomáhají odlehčovací služby nebo služby osobních asistentů. Tyto služby jsou ale finančně náročné a rodiny si je nemohou dovolit tak často, jak by bylo potřeba. Díky pomoci ze sbírky Krabice online mohli rodiče využívat více služeb pro své postižené děti, zklidnily se obavy a zlepšila se rodinná atmosféra i duševní pohoda dětí a jejich sourozenců," napsala nám zástupkyně ředitele ze školy Diakonie na Praze 4.

Na pomoc žákům s postižením se zaměřila i škola Diakonie v Ostravě. Aby děti nezapomněly, co se ve škole před epidemií naučily a nezhoršoval se jejich zdravotní stav, jezdily za nimi paní učitelky domů. Ze sbírky jsme jim uhradili bezdotykové teploměry, ochranné štíty i materiály pro domácí učení.

Jak pomáhá letní Krabice online

O dalších aktivitách se dočtete v téhle infografice.101706984_3133528880046526_4991852935508918272_o