Vyhlašujeme mimořádnou sbírku Krabice online

Krabice od bot tu vždy byla pro děti a rodiny v nouzi. Epidemie koronaviru, výpadek příjmu a uzavření škol zhoršily situaci lidí, kterým pomáháme. Návrat do školy po půlroční pauze bude pro děti, se kterými se doma nikdo nemohl učit, velmi těžký. Myslíme i na děti s postižením, které nemohou chodit do stacionářů, na terapie ani do speciálních škol. Pokud můžete, zveme Vás k mimořádné sbírce Krabice online na pomoc dětem v nouzi, kterým koronavirus zasáhl do života.

Vyhlašujeme mimořádnou sbírku Krabice online Vyhlašujeme mimořádnou sbírku Krabice online

Desetiletá Anežka žije s babičkou, která jí má v pěstounské péči. Babička s počítačem moc neumí a online výuka, videokonference a elektronické odevzdávání úkolů je nad její síly. Náročná je i každodenní starost o Anežku, která si z traumatického dětství nese výchovné a psychické problémy. Diakonie rodině dlouhodobě pomáhá vše zvládnout. V době koronaviru jsme sehnali dobrovolnici, která Anežce ukázala, jak se zapojit do online vúuky a pravidelně si s ní volá, aby ve škole nezaostávala. I tak pro ni bude návrat do školy těžší, než pro ostatní spolužáky. Proto ji chceme vzít na letní pobyt. Babička si bude moci vydechnout a s Anežkou se podíváme, co je potřeba dohnat.

Pro Anežku a další děti v našich azylových domech, pěstounských rodinách i nízkoprahových klubech jsme vyhlásili mimořádnou sbírku Krabice online. I když nejsou Vánoce. Prosíme, pokud je to ve Vašich možnostech, přidejte se.

Daruji mimořádnou Krabici online