Děkujeme za super prázdniny!

Opékání buřtů, výlety, koupání, nové zážitky a kamarádi, to všechno k prázdninám patří. Děti, které žijí v pěstounských rodinách nebo azylových domech, ale často nemají spolužákům po návratu do lavic co vyprávět. Díky dárcům Krabice online to letos bylo jinak. Podívejte se na videa a fotky, které jsme pro vás pořídili.

Děkujeme za super prázdniny! Děkujeme za super prázdniny!

Slečny z Litoměřic na výletě do Prahy

Přijet vlakem do Prahy, vidět Karlův most a Pražský hrad, projít se po Staroměstském náměstí, projet se metrem. Pro někoho jde o samozřejmost, kterou si může pravidelně dopřávat. Pro děti z azylového domu Diakonie v Litoměřicích byl však den strávený v Praze obrovským svátkem a zážitkem, který mohly prožít jen díky dárcům Krabice online, doprovodné sbírky Krabice od bot. Bylo to krásný, děkujeme moc, že jsme mohli být u vás i za kameramana, dnešní den byl cool! napsala nám Katka. Ani jsme nečekali, že se nakonec z natáčení videa pro vás stane další zážitek. Děkujeme všem, kteří v rámci Krabice online pomáhají. Jsme rádi, že vás máme.

 

Děti z pěstounských rodin v Mostě na příměstském táboře

A takhle se měly děti z pěstounských rodin, kterým pomáháme v Diakonie Most, na příměstském táboře. Na programu byla návštěva vědecko technického centra v Liberci, opékání buřtů, bobová dráha nebo obří trampolíny. Po půlročním výpadku ve školní docházce bylo potřeba si připomenout, že bez práce nejsou koláče a trocha řádu v životě neuškodí. Pomáhat pěstounům budeme i dál - z výtěžku letošní sbírky chceme podpořit start volnočasového klubu pro děti. Bude se jmenovat Modroklubík! 

 

Podporujeme vzdělávání pěstounů: vzkaz z Mostu
První zářijový víkend u nás v Diakonii Most neprobíhal jen ve znamení nákupu zbývajících školních potřeb, ale nesl se ve znamení zábavy, nových zážitků a hlavně vzdělávání. Tyto aktivity jsme mohli realizovat díky sbírce Krabice od bot, která podpořila náš vzdělávací víkend pro pěstouny v Machově Mlýně. Rodiče se vzdělávali o výchově a děti si užily zejména v lanovém centru. Jako bonus nám počasí umožnilo se vykoupat a po vzdělávání pěstounů si upéct buřty. Speciální květnová výzva Krabice online byla zaměřena především na mimořádnou pomoc dětem a rodinám v nouzi, na příměstské tábory a přípravu do školy, posílení doučování, odlehčovací a kompenzační pobyty pro děti v náhradní rodinné péči apod. Jsme tedy nesmírně rádi, že se díky projektu dostalo i na naše pěstouny a jejich děti. Děkujeme!

vikend_pestouni_Most (5) vikend_pestouni_Most (3)
Fotky z víkendu pro pěstounské rodiny